Wyprawka dla niemowlaka-zestawienie najważniejszych ubranek 0

Wyprawka dla niemowlaka – zestawienie najważniejszych ubranek

Prawie każde ubranko niemowlęce występuje w wielu rodzajach. Zwłaszcza początkującej mamie ciężko spamiętać za pierwszym razem, jak wyglądają body, pajacyki, śpioszki i półśpioszki, które są wygodniejsze zarówno dla mamy jak i maluszka.

Jednym z podstawowych ubranek dla noworodka, niezastąpionym w wyprawce dla niemowlaka, jest body, czyli dłuższa koszulka zapinana w kroczku na napki. Możemy kupić body z długim rękawkiem, z krótkim rękawkiem i bez rękawka.

Body niemowlęce to ubranko zakładane na gołe ciało, zapewniające wygodę i komfort dla maluszka. Idealnie sprawdzi się jako ubranko uzupełniające do śpioszków, półśpioszków lub w chłodniejsze dni- pod pajaca. Poza długością rękawków body różnią się sposobem zapinania, wyróżniamy tutaj: body kopertowe, body zapinane przez środek, body zapinane na napkę na ramionku.

 

 

Body kopertowe i body zapinane przez środek to bardzo wygodne i polecane zwłaszcza dla noworodków i ich mam. Przy zakładaniu nie wymagają przeciskania ubranka przez główkę, ponieważ wystarczy rozpiąć ubranko, na środku ułożyć noworodka i sprawnie pozapinać napki.

Wadą tego typu body jest cena- są droższe od tego tradycyjnego z napką na ramionku.

Body zapinane na ramionku polecane jest dla trochę starszych niemowląt. Napka na ramionku ułatwia ubranie niemowlaka. Wszystkie rodzaje body, dzięki napkom w kroczku, nie wymagają zdjęcia do przewinięcia dziecka.

Pajacyk to następne niezbędne ubranko niemowlęce w wyprawce niemowlęcej z długimi rękawkami i stópkami. Pajacyki sprawdzają się jako piżamka dla dzieci. W pajacyku niemowlę zawsze ma osłonięte nóżki i plecki, zapobiega to wychłodzeniu.

Pajacyki niemowlęce zapinane są na napki przez cały środek i wzdłuż nóżek lub przez środek i jedną nóżkę. Oczywiście wygodniejsze do przewijania dziecka są te z zapięciem między nóżkami.

Kupując pajacyk zwróć uwagę aby pajacyk nie był zapinany na pleckach, takie zapięcie będzie niewygodne zwłaszcza dla leżącego niemowlaka.

Następne ubranko wchodzące w skład wyprawki dla niemowlaka to śpioszki.

W sprzedaży znajdują się śpioszki rozpinane w kroczku i nierozpinane oraz zapinane na ramionach na napki lub guziki.

Jeżeli używasz pieluch wielorazowych, tetrowych, to bez znaczenia jest rodzaj śpioszków, ponieważ przy każdej zmianie pieluszki i tak musisz zdjąć śpioszki.

Natomiast gdy używasz pieluchy jednorazowe to polecam Ci zakup śpioszków rozpinanych w kroczku, do zmiany pieluszki nie musisz zdejmować całego śpioszka.

Natomiast zapięcie na ramionkach na guziczki jest niepraktyczne, po kilku praniach dziurki rozciągną się i śpioszek będzie się rozpinał.

W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć koszulek niemowlęcych i kaftaników.

W zasadzie oba te ciuszki różnią się zapięciem i niektórzy koszulkę nazywają kaftanikiem kopertowym. Koszulka zapinana jest na ramionku i z boku, natomiast kaftanik zapinany jest przez środek.

Koszulka polecana jest zwłaszcza w początkowym okresie życia noworodka kiedy pępuszek jeszcze jest niezagojony.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl