Jak prać ubranka dla noworodka ? 0

Pierwszą czynnością, z którą musi zmierzyć się przyszła mama, zanim pojawi się na świecie maluszek, to pranie ubranek niemowlęcych.

Wszystkie nowozakupione ubranka i pieluszki dla noworodka musisz uprać. Pierwsze pranie ubranek i pieluszek możesz zrobić razem, potem gdy urodzi się już maluszek zalecane jest oddzielne pranie pieluszek i ubranek.

W tej chwili większość producentów zaleca pranie ubranek niemowlęcych w temperaturze 40 stopni. Nie jest to najlepsze wyjście, gdyż większość bakterii i grzybów ginie dopiero w temperaturze 60 stopni! Dlatego zalecane jest prasowanie ubranek przez pierwsze 2-3 miesiące życia maluszka.

Bezwzględnie musisz prasować ubranka dla noworodka do czasu odpadnięcia pępuszka. Również do szpitala musisz zabrać ubranka już uprane i wyprasowane.

Oczywiście ubranka i pieluszki pierzemy w detergentach przeznaczonych do ubranek niemowlęcych, a dla pewności dokładnego wypłukania resztek detergentu nastawiamy pralkę na podwójne płukanie. Ubranek dla noworodka raczej nie płuczemy w płynach do płukania, dlatego warto wiedzieć, że prasowanie, oprócz zabicia drobnoustrojów, powoduje zmiękczenie bawełny.

                                  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl