Jak dobrać biustonosz do karmienia? 0

                       

Dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza do karmienia to tylko z pozoru sprawa prosta. Dobierając biustonosz do karmienia powinniśmy kierować się tymi samymi zasadami jak dobieramy „normalny” biustonosz.

Problem w tym, że biustonosz do karmienia kupujemy zazwyczaj w ostatnich miesiącach ciąży, kiedy zmiany wielkości piersi jeszcze przed nami. Właściwie nie powinien się zmienić obwód pod biustem, ale przewidzenie obwodu w obrębie miseczek to prawdziwa ruletka. Nawet już po porodzie obwód miseczek będzie się zmieniał np. w czasie nawałów pokarmu, kiedy ilość produkowanego mleka nie jest jeszcze dokładnie dopasowana do zapotrzebowania dziecka. Różnice mogą dochodzić do kilku rozmiarów miseczki.

Oczywiście po ustabilizowaniu laktacji różnice w wielkości przed i po karmieniu także mogą występować, ale nie są już takie duże. Wtedy dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie jest już tak trudne i możemy kupić biustonosz droższy, który posłuży nam dłużej.

Właśnie dlatego na początek proponujemy biustonosze tanie, które nie będą zbytnio obciążały domowego budżetu. Nasze biustonosze mają miękkie miseczki, wykonane są z bawełny z niewielką domieszką elastanu, przez co dobrze przylegają do ciała i nie podrażniają już i tak wrażliwego ciała.

Dobierając biustonosz zwróć uwagę, czy miseczki są odpowiednio większe, aby zmieścić wkładki laktacyjne. Wiele kobiet pyta, czy biustonosz do karmienia może mieć fiszbin - może, ale wymaga to bardzo dobrego dopasowania, aby fiszbina dokładnie obejmowała pierś, nie uciskając jej, bo może to zakłócać proces laktacji. Niestety, biustonosz z fiszbinami nie będzie nadawał się do noc... .

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl