Bezpieczne zabawki dla niemowląt 0

                       

Zabawki dla dzieci powinny być bezpieczne, to sprawa bezdyskusyjna! Muszą też legitymować się licznymi certyfikatami. Jednym z nich jest certyfikat potwierdzający oznaczenie normy EN 71, która określa wymogi, jakie muszą spełnić zabawki dla dzieci, zanim trafią do obrotu.

Rodzic musi wiedzieć, że dziecko gdy weźmie zabawkę do buzi, nie otruje się nią, a przecież na początku wszystkie zabawki lądują w buzi. Od zabawek dla dziecka nie może też oderwać się ani odpaść żaden element (jest to zawsze sprawdzane bardzo dociekliwie), którym mogłoby się ono udławić. W zabawkach dla niemowląt nie powinno być doszywanych guziczków, koralików, które mogłyby się oderwać i przez które dziecko mogłoby się udławić.

Kupując pierwsze zabawki dla niemowląt rodzice powinni zwrócić uwagę np. czy oczka maskotki nie są doszyte lub przyklejone, powinny być one wyhaftowane. Norma EN71 tak naprawdę składa się z aż 11 „podnorm”, które dokładnie charakteryzują produkt, w tym jego łatwopalność.

Zabawki dla niemowląt, a także niemowlęce ubranka, muszą być odporne na pierwszy kontakt z ogniem. Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, gdy chodzi o uwalnianie się środków chemicznych z zabawek, czy to podczas normalnego użytkowania czy też w momencie dość niespodziewanych czynności, jak zamaczanie zabawki w wodzie, kontakt z żywnością i wiele innych.

Troskliwy rodzic, zanim w ogóle sprawdzi ceny i kupi zabawki dla dzieci, powinien najpierw starannie przejrzeć opakowanie zabawki, by zorientować się, czy przeszła odpowiednie testy. Dopiero potem powinien podejmować decyzje o zakupie. Przy czym warto pamiętać, że certyfikaty dotyczą produktów, a nie ich opakowań – z nimi żadne dziecko nie powinno mieć kontaktu!

Nasz sklep internetowy postawił na wysoką jakość zabawek i bezpieczeństwo maluszków. Oferujemy zabawki polskiej firmy Hencz Toys. Wszystkie zabawki dla niemowlaczków firmy HENCZ produkowane są zgodnie z normą bezpieczeństwa dla wyrobów dziecięcych- EN 71, nie zawierają ftalanów i metali ciężkich, są więc bezpieczne dla niemowląt i dzieci.

Zanim kupisz zabawkę dla Twojego dziecka sprawdź, czy zabawka ma atest, aby dziecko mogło się bezpiecznie bawić.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl