Okrycie kąpielowe czy ręcznik? 0

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, przyszła mama oczekująca pojawienia się noworodka zastanawia się, czy kupić okrycie kąpielowe, czy można zastąpić je zwykłym ręcznikiem.

Panuje przekonanie, że okrycie kąpielowe to zwykły ręcznik, do którego przyszyty jest kapturek. Niezupełnie zgadzam się z tym.

Okrycia kąpielowe, dostępne w sprzedaży, uszyte są z tkaniny frotte lub termofrotty, które dobrze wchłaniają wodę.

Tkanina termofrotta z jednej strony wygląda jak zwykła frotka, z drugiej strony przypomina delikatny polarek i na tę stronę układa się niemowlę po kąpieli.

Kupując okrycie kąpielowe z termofrotty zwróć uwagę na zawartość poliestru. Choć termofrotta nie jest włóknem naturalnym, zawartość sztucznych dodatków powinna być jak najmniejsza.

Podobnie sprawa wygląda z frotką- może mieć dodatek sztucznych włókien, ale może być także w 100% bawełniana.

Uważam, że lepsze dla Maluszka będzie okrycie kąpielowe wykonane ze 100% bawełny, ponieważ na pewno lepiej będzie wchłaniało wodę tak jak się to ma z ręcznikami dla dorosłych .

Po kąpieli kładziesz maluszka na okryciu a główkę wkładasz w kapturek, który zapobiega szybkiemu ochłodzeniu główki, i delikatnie masując osuszasz ciałko.

Twój maluszek ma zapewniony komfort i ciepło, a ty nie musisz szybko kończyć kąpieli. Dzięki okryciu kąpielowemu dziecko nie jest narażone na szybkie wychłodzenie.

Okrycia kąpielowe firmy Terjan, dostępne w naszym sklepie, produkowane są z bardzo dobrze chłonnej 100% bawełnianej frotki.

Uszyte są z podwójnej tkaniny, co jeszcze czyni okrycie bardziej wchłaniającym wodę. Jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek ok. 24 zł to polecam Ci zakup okrycia kąpielowego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl