Mężczyzna na porodówce to nie zawsze dobry pomysł! 0

Dziś porody rodzinne są bardzo modne i widok partnera nikogo nie dziwi.

Poród z partnerem ma dużo plusów, ale coraz częściej pojawiają się opinie, ze obecność partnera na porodówce nie służy nikomu, ani kobiecie ani mężczyźnie.

Wypowiedź Michaela Odenta, czołowego brytyjskiego ginekologa-położnika który przez 50 lat odebrał 15,000 porodów może wydać się niektórym kontrowersyjna.

Dla kobiety obecność partnera jest czynnikiem wpływającym na wydłużenie porodu. Przez co zwiększa się jego bolesność i sprawia, że częściej wymagana jest interwencja lekarza. Na wielu mężczyznach przeżycie porodu odciska tak znaczące piętno, że nie poradzą sobie do końca życia.

Warto przeczytać cały wywiad udzielony przez Odenta w którym opisuje wiele sytuacji porodów, które się przedłużały, pojawiały się trudności i dopiero kiedy partner wyszedł na chwilę następowało szczęśliwe rozwiązanie.

Sam ma tróję dzieci, ale nie uczestniczył w porodzie żadnego. Kiedy zastanawia się nad wszystkimi skutkami kiedy mężczyźni weszli na porodówkę a jest to już 35 lat wydaje się mu, że warto powrócić do starych, sprawdzonych metod i wywrócić nowoczesną konwencję do góry nogami. Kiedy w grę wchodzi sala porodowa, mężczyźni powinni trzymać się z daleka.

Decyzja o obecności przyszłego taty przy porodzie to jeden z największych dylematów w okresie ciąży i oczekiwania na dziecko.

Jest to decyzja dla dwojga, musi być dobrze przemyślana i muszą być rozpatrzone wszystkie argumenty, zarówno za jak i przeciw.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl