Ubranka dla noworodka nowe czy używane? 0

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka zastanawiasz się czy kupić ubranka dla noworodka nowe czy może używane.

Oczywiście decyzja czy kupować ubranka nowe czy używane często zależy od zasobności naszego portfela.

W takim przypadku nie należy dyskutować, tylko zastanowić się jak uprać ubranka aby były w pełni bezpieczne.

Czasem mama ma dylemat, kupić nowe czy używane ubranka, bo te używane ładne i do tego za grosze.

Wydaje mi się, że noworodek nie ma jeszcze wykształconego układu odpornościowego i jego organizm może sobie nie poradzić z różnymi bakteriami.

Dziś producenci ubranek niemowlęcych zalecają pranie bawełnianych ubranek w 40 stopniach.

Niestety bakterie i wirusy giną dopiero w temperaturze powyżej 60 stopni, więc pranie nawet kilkukrotne nie pozbawi takich ubranek bakterii.

Pranie w temperaturze 40 stopni zabija jedynie 14% bakterii. Oznacza to, że na bieliźnie, ubrankach dziecięcych aż roi się od bakterii zwłaszcza kałowych i wirusów .

Stąd tylko krok od niebezpiecznych infekcji. Najwięcej mikroorganizmów naukowcy zlokalizowali na… wypranych w niskiej temperaturze dziecięcych zabawkach i ubrankach.

Myślę że jeżeli decyzja podyktowana jest względami finansowymi upierz używane ubranka dla noworodka dwa razy, raz z dodatkiem preparatu dezynfekcyjnego, drugi raz normalnie i dokładnie uprasuj ubranka.

Jeżeli możesz sobie pozwolić finansowo to kup przynajmniej nowe te ubranka które zakładasz bezpośrednio na gołe ciałko kaftanik, koszulkę śpioszki, pajacyk.

Wydaje mi się, że inaczej wygląda sprawa gdy dostajesz używane ubranka od znajomych czy rodziny. A co sądzą inne mamy na ten temat?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl