Ubranka dla noworodka- jaki rozmiar kupić na początek? 0

Jaki kupić rozmiar pierwszych ubranek dla noworodka? - to pytanie zadaje sobie każda mama.

Na forach internetowych padają różne propozycje -jedne mamy doradzają rozmiar 56, inne- by pominąć rozmiar 56 a od razu wybrać 62, choć i spotkałam się nawet z propozycją rozmiaru 68.

A jaki rozmiar jest najodpowiedniejszy? Średnia waga noworodków to ok. 3200g i 50 cm wzrostu. Dziewczynki rodzą się zazwyczaj mniejsze od chłopczyków.

Dostaję maile, w których przyszłe mamy pytają o rozmiar ubranek. Aby nie popadać w skrajność, nie warto kupować wyłącznie samych ubranek w rozmiarze 56, ani samych w rozmiarze 62.

Pada więc pytanie- kupić część w rozmiarze 56 a część w rozmiarze 62, ale w jakich proporcjach ?

Moim Klientkom doradzam, aby podpytać lekarza przy USG o przybliżoną wagę maluszka. Jeśli okaże się, że maluszek nie jest wagowo powyżej przeciętnej, bądź w Twojej rodzinie nie rodzą się dzieci bardzo duże a i ty urodziłaś się w okolicach średniej wagi, to doradzałabym kupić większość ubranek w rozmiarze 56 i tylko małą część w rozmiarze 62.

Ubranka w rozmiarze 56 powinny być dobre na Twoje maleństwo przez ok. pierwsze 2 miesiące.

Jeżeli natomiast spodziewasz się dużego dziecka, wybierz większość ubranek w rozmiarze 62, choć i tak do szpitala polecane są ubranka 56. Co do rozmiaru 68- poproś odwiedzające babcie, ciocie i koleżanki o ubranka w takim właśnie rozmiarze a z pewnością wykorzystasz je wszystkie w późniejszym okresie życia maluszka.

                                    

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl